czwartek, 29 kwietnia 2010

W moim ogrodzie....

Dzisiaj byliśmy na kontroli u lekarza i pani doktor orzekła: Można iść! na to tylko wszyscy czekali :) co prawda nie wiem czy siedzenie przez 3 godziny na dworze nie sprawi nawrotu choróbska ale ciepło, miło i kolorowo więc szkoda ich zatrzymywać. A oto co w ogrodzie wyrosło w ciągu tego tygodnia naszego siedzenia w domu:
 a tu dzieci na huśtawce - Hania wcale nie spadała :) to nowy sposób na rozhuśtanie się :D

środa, 28 kwietnia 2010

Kubuś upiekł ciasto :D

Kuba (lat7) upiekł dzisiaj sam swoje pierwsze ciasto. Ciasto nazywa się Piernik Kętrzyński i nie było zbyt skomplikowane :D ale jest przepyszne. Zjadłam nawet kawałek - a ciasta nie jadłam od Wielkanocy :) i bardzo mi smakowało, jak widać na zdjęciu nie tylko mi - ta dziura z boku została wygryziona przez Hankę jak wszyscy się odwrócili :D

wtorek, 27 kwietnia 2010

"The world of Beatrix Potter" - czyli nowe karteczki

Karteczki powstały dzięki zestawowi "The world of Beatrix Potter" dołączonemu do magazynu "Let's make cards!", który przywiozła mi moja siostra prosto z Londynu :) Króliki są super, słodziaki fajne. Zapraszam do obejrzenia.


Poza tym jeszcze dzisiaj wylepiłam karteczkę imieninową z drzewem:

i kolejną kartkę z Book of Me - tym razem SMAKI MŁODOŚCI :) w temacie co prawda było "Smaki mojego dzieciństwa", ale jakoś nie kojarzy mi się żaden konkretny smak z dzieciństwem a za to młodość obfitowała w odpowiednią ilość smaków godnych skojarzenia i zapamiętania :D Oto jeden z nich:

poniedziałek, 26 kwietnia 2010

Z pamiętnika nauczyciela

czyli kolejna kartkówka ze słówek. Jak na razie jedno mam :) sorry za jakość zdjęcia ale komórką było robione.
Proszę zwrócić uwagę na tent czyli namiot i paddle czyli wiosło.


niedziela, 25 kwietnia 2010

Weekend już minął

A minął pod hasłem malowania ścian (przeze mnie), poprawiania ich (przez mojego męża), przemeblowywania pokoju (to u Hani) i wiosennych porządków (to u Kuby). Ciężko było, ale przynajmniej coś się działo i nie było większego problemu zatrzymać dzieci w domu co niestety jest konieczne - Kuba chory od połowy tygodnia a Hanka z katarem od wczoraj... pogoda piękna a wyjść się nie da, więc siedzieliśmy tylko na tarasie przez jakieś pół godziny a potem znowu do domu.
I jeszcze najważniejsza sprawa - zaczęliśmy planować wakacje! Aż mi się wierzyć nie chce że to już za 2 mce! a potem jedziemy...


wtorek, 20 kwietnia 2010

Poduszki i inne czyli maszyna dziś szyła

Udało mi się w końcu usiąść do maszyny, a to dzięki mojemu najwspanialszemu mężowi na świecie, który skręcił mi na nowo stare biurko i maszyna ma w końcu gdzie stać i być rozłożona cały czas i jest pod ręką. Uszyłam bardzo romantyczne 3 poduszeczki, poza tym 2 ściereczki kuchenne ( nie jest to może jakiś majstersztyk ale u mnie to najtrudniej coś zacząć :)) i recyclingową poduszkę ze starej koszuli. Polecam ten sposób - od razu z guzikami! Muszę ją jeszcze wyprasować i będzie cacy :D
Zapraszam do oglądania.

piątek, 16 kwietnia 2010

Book of me - część trzecia

Tym razem tylko dwie strony: 
- kogo kocham jak wariat :D 
i moja ulubiona muzyka: 

środa, 14 kwietnia 2010

Book of me - następna porcja

Oto kilka nowych karteczek w mojej książce o mnie. Oczywiście nie są w takiej kolejności jaka jest na forum, ale robię to na co mam pomysł :) 
To w temacie horoskop - niestety on jest dla mnie średnio ważny, ważniejsze jest kiedy się urodziłam i zastanawiające powtarzanie się pewnej liczby. Podobno pechowej....
 To chyba jasne i nie wymaga komentarza :) 

Mój zwierzęcy przyjaciel. 


 Miejsce do którego lubię wracać. 

Moje 3 życzenia. 

Ciąg dalszy wkrótce, bo zabawa mi się spodobała, a format mam na tyle mały (15 na 15), że bardzo szybko się zapełnia.

wtorek, 13 kwietnia 2010

Wiosenna seria

Korzystając z nowo zdobytego stempla rowerowego i innych gadżetów po-spotkaniowych porobiłam trochę wiosennych karteczek i notesów.
ta jeszcze bez napisu - ciągle się zastanawiam...

I notesy brązowy i różowy. Swoją drogą pierwszy chyba raz kolorowałam stemple :)

niedziela, 11 kwietnia 2010

Kwietniowe spotkanie Dolnośląskich Craftrek - 10 kwietnia 2010

Wczorajsze spotkanie było wyjątkowe, nie było nas zbyt dużo - w zaistniałej sytuacji jest zrozumiałe, ale i bardziej refleksyjne niż zwykle.
Ibisek rozłożyła obiecany kram, a potem robiłyśmy scrapy z przygotowanych wcześniej zestawów, którymi się powymieniałyśmy.
Moja krótka fotorelacja:
 ptak za oknem. 
Ibiskowy kram z dziurkaczami i papierami. 
 Co ona tam jeszcze ma? 

robimy scrapy.
gotowe 6 scrapów

ibisek powinna mieć ich lepsze zdjęcia :) 

a to mój Hania scrap.

piątek, 9 kwietnia 2010

Pirackie zaproszenia urodzinowe

Na oczywiście piracką imprezę mojego syna. Nie są może zbyt oryginalne, ale mają nad takimi jedną przewagę - już są !! Jeszcze tylko środek do wypisania został, a w sumie do wydrukowania więc to już pikuś :)

"No, jedźmy już!" scrap

Zrobiłam takiego scrapa na wyzwanie na scrappassionie tytuł OCZEKIWANIE.
Nie chce mi wyjść odpowiednio intensywne zdjęcie - bo ten fiolet wcale nie jest taki blady, ale próbowałam już wszystkiego i coś mi nie idzie... może później spróbuję. Wymiary to 30 na 30, papier i kwiatek z Timarii,  te małe drukowałam sama.