Recyclingowe choinki dekoracyjne

 

Witajcie! 

Dzisiaj 1 grudnia, a zatem przygotowania do świąt ruszają pełną parą (bo do tej pory to było ta na pół gwizdka :)). 

Instrukcja, która jest poniżej została przeze mnie przygotowania na blog Kwiatu Dolnośląskiego i tam też zapraszam po więcej świątecznych inspiracji.

U mnie grudzień rozpoczął się od zrobienia choinek z recyclingu. Zaczęło się od tego, że mam sąsiadów, którzy zamawiają przez cały rok bardzo dużo rzeczy przez internet, a następnie na korytarzu stoi masa kartonów czekających na ich wyrzucenie. Jakoś zawsze mi ich szkoda (kartonów nie sąsiadów), że tak trafiają na śmietnik nie wykorzystane ponownie. I tak zbliżamy się do tego, że  nie czekając na niczyje pozwolenie przerobiłam kilka z tych kartonów na dekoracje świąteczne :) 


Bardzo polecam, bo robota ani trudna ani ciężka - można działać razem z dziećmi, a przy okazji wykorzystać pozostałe nam po robieniu innych prac ścinki papierów scrapowych. 

Ja wykorzystałam głównie papiery Paper Heaven i 13arts - naszych najwytrwalszych sponsorów.

Dobra, to jak się do tego zabrać? 

1. Potrzebujemy: kartonów, linijki, ołówka, nożyczek, papierów scrapowych, no i oczywiście kleju. 

2. Przy pomocy linijki wyznaczamy środek naszego kawałka kartonu:

3. Wycinamy trójkąt. Oczywiście nie będę tu podawać żadnych wymiarów, bo każdy wycina sobie taki trójkąt jaki mu się podoba lub jaki mu potrzebny lub jaki się mieści na stole lub w innym dowolnym miejscu w domu, czyli tam gdzie ma w planie te choinki ustawić.


4. Wyciągamy papiery - ja tutaj użyłam papierów pokrojonych w paski, ale oczywiście tu też obowiązuje pełna dowolność. Chociaż paski nakleja się zdecydowanie najszybciej, więc polecam.

5. Zwróćcie uwagę na rogi naszej choinki - dobrze jest przyciąć trochę papier, tak żeby nic nie odstawało:

 

6. Pozostałe paski wystarczy po prostu zagiąć i przykleić:

7. I już! Choinka gotowa!

8. Potem robimy ich tyle ile nam się podoba.


9. Choinki same w sobie już i tak wyglądają czadersko, ale można jeszcze poszaleć i dodatkowo je przystroić:

Po tych pięciu powstały jeszcze dwie większe, ale nie mam ich na zdjęciu (chociaż wydaje mi się, że te 5 dostatecznie pokazuje o co chodzi:)). 


Mam nadzieję, że ten pomysł komuś przypadnie do gustu i też coś zdziałacie. 

A ja jestem w trakcie tworzenia kolejnej tym razem takiej 2 metrowej choinki z kartonu po rowerze :D Pokaże jak skończę. 

Pozdrawiam, Krulik

Komentarze